Jelentkezési feltételek, pontszámítás

ÉDT-DI Működési Szabályzat
8. §
(1) A doktori iskolában folyó képzésre való jelentkezés és felvétel általános feltételeit az EDHSZ 19. § tartalmazza, mely alapján az Egyetemen doktori képzés az alábbi formákban indítható:
a) állami ösztöndíjas, teljes idejű, nappali munkarendű szervezett képzés,
b) önköltséges, teljes idejű nappali munkarendű szervezett képzés,
c) Kooperatív Doktori Program jellegű képzés.
(2) Az (1) bekezdésben megfogalmazottaktól eltérően a doktori képzésbe – az EDHSZ 21.§-ban meghatározottak szerint – bekapcsolódhat az is, aki a fokozatszerzésre egyénileg készült fel, feltéve, hogy teljesítette a jelen szabályzat és a képzési terv által megfogalmazott felvétel és doktori képzés követelményeit. A hallgatói jogviszony ebben az esetben az Nftv. 53. § (3) bekezdésében foglaltak az irányadóak.
(3) A doktori képzésre való jelentkezéshez a DI vezetőjéhez benyújtott pályázatnak az EDHSZ 19 §-ában foglat minimum követelményeknek kell megfelelnie.
a) A benyújtott pályázatnak az EDHSZ 19. § (4) bekezdésében meghatározott dokumentumokat kell tartalmaznia, melyhez a jelentkezési lap a jelen szabályzat 1. számú melléklete.
b) A jelentkezőtől nem kérhető olyan adat igazolása, amely a Kar számára rendelkezésre áll.
c) A jelentkezők értékelése részben az EDHSZ szerint benyújtott pályázat, részben az
EDHSZ 20. §-ában meghatározott felvételi beszélgetés alapján történik. A beszélgetés során egy, a DIT által felkért legalább 3 fős bizottság meggyőződik a jelentkező szakmai felkészültségéről, kutatási elképzeléseiről és nyelvtudásáról.
(4) A felvételi beszélgetésekre a DIT által meghatározott időpontban és helyen kerül sor. A felvételi beszélgetés időpontjáról a DIT Titkársága könyvelt postai levélküldemény, továbbá a megadott elektronikus kapcsolattartási címének igénybevételével e-mail útján, írásban értesíti a jelentkezőket.
(5) A felvételi rangsorolás négy szempont alapján történik
a) a korábbi tanulmányi előmenetel (MSc/MBA diploma minősítése)
b) nyelvismeret
c) a korábbi kutatói, alkotói és/vagy szakmai munka során felmutatott eredmények
(diákköri díjak, szaktudományi közlemények stb.)
d) a doktori munkával kapcsolatos elképzelések, a kutatási program megvalósíthatósága
Az értékelés részletes szabályai az EDHSZ 20. §-ában kerültek meghatározásra.
(6) A felvételi bizottság a jelentkezőket 100 pontos skálán értékeli. A legalább 60 pontot elért jelöltek
kerülnek rangsorolásra. A felvételi rangsorolást a felvételi bizottság véleményét figyelembe véve a DIT állapítja meg, és ennek alapján tesz javaslatot a DI vezetőjének, aki felterjeszti azt az EDHT elnökének a felvételi döntés meghozatalára.
(7) Az EDHT felvételi döntése az EDHSZ 20. § (5) bekezdésében meghatározott lehet.
(8) A felvételről szóló döntés tartalmazzára és a jelentkező részére történő megküldésére az EDHSZ 20. § (6)-(8) bekezdései az irányadóak.
(9) A felvételt nyert hallgatónak a beiratkozáskor nyilatkozatot kell aláírnia arról, hogy a DI szabályzatát és a DI követelményeit áttanulmányozta, azok alapján jogait és kötelességeit megismerte.
(10) Minden olyan esetben, amikor a képzés vagy a kutatás költségeit a doktorandusz, a munkahelye vagy egyéb kötelezettségvállaló téríti, annak részletes feltételeit külön szerződésben kell rögzíteni.

Hivatkozott dokumentumokat – az ÉDT-DI Működési Szabályzatát és az Egyetemi Doktori és Habilitációs Szabályzat (EDHSZ) a Dokumentumok menüpont alatt találják. Az önköltséges képzés költségtérítés összegét, valamint az eljárások díját az Egyetemi Doktori és Habilitációs Szabályzat (EDHSZ) III. fejezete tartalmazza.